Uroczysty apel rozpoczął się od przemówienia dyrektora szkoły, pana Jana Kobieli oraz wystąpień zaproszonych gości. Wśród absolwentów były uczennice, które zapracowały sobie na świadectwa z wyróżnieniem. Były to:

Małgorzata Wieczorek

Anna Pawłowska

Jolanta Wysocka

Katarzyna Mielcarek

Dominika Kwiatkowska

Anna Fryziak

Agata Nowicka

Świadectwa te zostały wręczone przez dyrektora szkoły. Rada Rodziców ufundowała nagrody książkowe dla absolwentów, którzy wzorowo pracowali na rzecz szkoły i klasy, osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce, reprezentowali nasze liceum w konkursach, zawodach sportowych, prezentowali sztandar szkoły podczas uroczystości oraz pracowali w kole bibliotecznym. Nagrody te wręczyła przewodnicząca Rady Rodziców, pani Paulina Górecka. Absolwentów, który reprezentowali szkołę w zawodach sportowych nagrodzono dyplomami.

W imieniu uczniów klas drugich absolwentów pożegnała uczennica klasy 2a Patrycja Śmiałek. Wyrazicielką myśli i odczuć absolwentów była uczennica klasy 3a Maria Szulc. W pięknych słowach podziękowała dyrekcji, nauczycielom i wychowawczyniom.

Żegnając absolwentów, uczniowie klasy 2a przekazali swoim starszym koleżankom i kolegom szczere życzenia „szerokiej drogi, wysokich lotów, pomyślności i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów oraz realizacji wszystkich planów i marzeń”.

W czasie wręczania kwiatów i uroczystego „rozwiązywania klas” nie obyło się bez ocierania łez i wzruszeń.

Beata Szczepańska