Celem akcji „Młodzi głosują" - trwającej od 02 marca 2015 r. do 30 kwietnia 2015 r. - było zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez:

•  dostarczenie młodym ludziom informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów,
  •  zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej i udział w wyborach młodzieżowych.

Zespół biorący udział w projekcie (Gabriela Brzezińska, Agata Filipiak, Angelika Podolska, Alicja Polnisiak, Magdalena Romanowska) przeprowadził we wszystkich klasach – które w dniu 30 kwietnia 2015 r. wzięły udział w szkolnych wyborach prezydenckich – lekcje dotyczące kompetencji, zadań oraz sposobu wyboru Prezydenta RP.
Organizując w szkole młodzieżowe wybory, uczniowie poznali w praktyce ich zasady i znaczenie, a także podejmowali – często po raz pierwszy – ważną aktywność obywatelską. Kandydatem, na którego uczniowie oddali najwięcej głosów okazał się Paweł Kukiz. Frekwencja wyborcza wyniosła 69%.

Joanna Jeska