Wskazanie, że poza obowiązkami, mamy również prawa, a jednym z nich jest prawo do tego, żeby się domagać rozwiązywania przez gminy takich problemów jak np. dzikie wysypiska. Do tego potrzebna będzie wiedza i chęć współuczestniczenia w działaniach podejmowanych dla czystego środowiska. Nasza szkoła również przyłączyła się do akcji, w ramach której sprzątaliśmy teren wokół szkoły oraz zorganizowaliśmy konkurs na najlepiej przygotowane "zdrowe" śniadanie oraz plakat promujący tegoroczną kampanię sprzątania świata. Najładniej nakryty stół przygotowała klasa 3b. Zwycięski plakat opracowała klasa 2a. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom, którzy z dużym zaangażowaniem przystąpili do konkursu.