W listopadzie 1946r. utworzono internat dla uczniów spoza Lubrańca. W roku szkolnym 1949/50 dzięki pozytywnym ocenom działalności szkoły przyznano jej uprawnienia Państwowej Szkoły Średniej. 1 września 1976r. liceum przeniesiono do dawnego budynku szkoły podstawowej przy ul. Brzeskiej, a do pałacu wprowadzili się wychowankowie internatu. Ważny wydarzeniem w historii naszej szkoły był dzień 14 października 1999r. i nadanie szkole imienia Franciszka Becińskiego - kujawskiego poety, patrioty, żołnierza wojny polsko - bolszewickiej i Armii Krajowej. Szkoła otrzymała wtedy także sztandar, a słowa Patrona na nim wyhaftowane: "Dobro i piękno cenią i kochają tylko duchem szlachetni" stały się mottem naszego działania.
O sukcesie szkoły świadczy liczna grupa absolwentów rozsiana po wielu zakątkach kraju i świata.
Nasze liceum do tej pory ukończyło 3802 absolwentów. Na dzień 20 czerwca tego roku planowaliśmy kolejny zjazd absolwentów i uroczystości związane z 75- leciem szkoły. Plany te pokrzyżowała pandemia, ale mamy nadzieję, że absolwenci jeszcze będą mieli okazję się spotkać. A jubileusz szkoły jest dziś - w Dniu Edukacji Narodowej - okazją do jej wspomnienia. Pamiętamy o wszystkich dyrektorach, nauczycielach, uczniach i pracownikach, którzy przez ten czas tworzyli naszą lubraniecką szkołę, każdy z nich zostawił w niej cząstkę siebie.