7„ A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą. Nie znać języka swego hańbą oczywistą" słowa wypowiedziane przez Franciszka Ksawerego Dmochowskiego, a zamieszczone na jednym z plakatów wykonanych przez naszych uczniów z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego podkreślają, jak ważną sprawą jest troska o język ojczysty. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto, obchodzone 21 lutego. W tym roku był to także dzień naszego powrotu do szkoły po dłuższej nieobecności w szkole spowodowanej feriami i nauczaniem zdalnym. Przygotowania do szkolnych obchodów rozpoczęły się więc wcześniej. Uczniowie zachęceni przez nauczycieli języka polskiego wykonali okolicznościowe plakaty i zawiesili je na korytarzu. W poniedziałek 21 lutego, odbył się apel, podczas którego podkreślono znaczenie tego święta i różnorodność językową świata oraz zwrócono uwagę na języki zagrożone i ginące. Odpowiednio dobrane teksty przypomniały nam także, jak ważna jest troska na co dzień o nasz język ojczysty. Apel zakończono wesołym akcentem, którym było odczytanie zabawnych tekstów „łamańców językowych". Uczniowie, którzy odważyli się je przeczytać zostali nagrodzeni „niepytajką" z języka polskiego.