114 lutego o godz. 14:00 rozpoczęły się pierwsze obrady Młodzieżowej Rady Miejskiej. Powstanie tej rady to inicjatywa Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Wniosek o jej utworzenie nasi przedstawiciele złożyli w czerwcu 2022r. i kilkukrotnie spotykali się z przedstawicielami lubranieckiego samorządu, by wypracować statut. We wrześniu 2022r. radni Rady Miejskiej w Lubrańcu jednoglośnie wyrazili zgodę na utworzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej. 21 grudnia w szkołach naszej gminy odbyły się wybory. Olga Jastrzębska, Gabriela Krygier i Wojciech Nowakowski to reprezentanci naszej szkoły, którzy zyskali mandat radnych. Podczas pierwszej sesji po złożonym ślubowaniu i otrzymaniu stosownych formalnych zaświadczeń o wyborze na radnych, młodzież wybrała prezydium rady. Przewodniczącym został Wojciech Nowakowski, wiceprzewodniczącą Olga Jastrzębska, sekretarzem Gabriela Krygier. To odpowiedzialne funkcje, życzymy więc naszym przedstawicielom, by dobrze i z zapałem pracowali, nabywali umiejętności i wskazywali innym, że trzeba angażować się i świadomie działać w lokalnym środowisku. Czekamy na kolejne sesje i trzymamy kciuki!