36

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – słowa polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej były mottem I Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania w naszej szkole zorganizowanego przez bibliotekę szkolną. Przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali fragmenty współczesnej prozy przed komisją, w skład której weszły p. Marianna Witowska nauczyciel polonista, p. Elżbieta Małkowska pracownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubrańcu i p. Anna Chyba nauczyciel polonista. Laureatem konkursu została Natalia Sompolska uczennica klasy IIIa. W tym samym dniu odbył się również Szkolny Konkurs Frazeologiczny, w którym udział wzięły duety klasowe. Najlepiej poradzili sobie w tej dziedzinie uczniowie klasy IVb Agata Jarońska i Wojtek Nowakowski. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy słodkie upominki. Laureatom gratulujemy i mamy nadzieję, że konkursy na stałe zostaną wpisane w plan pracy szkoły.