1

W piątek wzięliśmy udział w akcji Narodowe Czytanie. Społeczność naszej szkoły spotkała się w pięknych okolicznościach przyrody, by wysłuchać przygotowanych fragmentów „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej - lektury 12 odsłony Narodowego Czytania, które przybliżyli nam uczniowie klas: 2, 3 oraz 4. Przedstawiciele naszej szkoły czytali je również w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubrańcu. 
„Chciałbym, aby tegoroczna lektura pogłębiła też namysł nad tym, w jaki sposób współcześnie odczytujemy naszą historię i jak o niej pamiętamy. I żeby, zwłaszcza dzisiaj, w obliczu agresywnego rosyjskiego imperializmu, odwołując się do powstańczego czynu, powieść Orzeszkowej jeszcze bardziej umocniła przekonanie o podstawowym prawie każdego narodu do własnej wolności i suwerenności” - zaznaczył w liście zachęcającym do wspólnej lektury Prezydent RP Andrzej Duda.