06 58"Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy" to słowa piosenki świątecznej, którą rozpoczęliśmy tegoroczną wigilię szkolną. Zaprezentowane przez uczniów jasełka wprowadziły wszystkich zebranych nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów oraz przybyłych gości w  świąteczny nastój a jednocześnie zachęciły do zadumy nad współczesnym znaczeniem Bożego Narodzenia. Fragment z Ewangelii według świętego Łukasza rozpoczął drugą część uroczystości, podczas której miało miejsce dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń, wspólny posiłek i kolędowanie. Całości wigilijnego spotkanie przyświecały słowa "maleńka miłość w żłobie śpi...", słowa, z którymi każdy wrócił do domów by tam przygotować się do przywitania Dzieciątka Jezus w rodzinnym gronie.