GODZINY OTWARCIA:

ŚRODA  845- 1145
CZWARTEK  845 - 1145
PIĄTEK  845 - 1145

Pracownia multimedialna czynna w godzinach pracy biblioteki szkolnej.

„Jak nie czytam, jak czytam"

1 czerwca 2017 roku odbyła się druga edycja ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam", której organizatorem była redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole". Celem akcji było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
Punktualnie o godzinie 10.00 uczniowie w całej Polsce czytali książki i próbowali pobić ustanowiony 10 czerwca 2016 roku rekord w jednoczesnym czytaniu, wynoszący 432 608 osób. Nasza szkoła również przyłączyła się do akcji czytelniczej. Udział w niej wzięły wszystkie klasy licealne i dwie klasy zawodowe. Na trzeciej godzinie lekcyjnej uczniowie w swoich klasach czytali na głos wybrane przez siebie książki.

Spotkanie z Małgorzatą Karoliną Piekarską – pisarką i dziennikarką

10 maja 2017 roku w Bibliotece Publicznej w Lubrańcu odbyło się spotkanie autorskie z p. Małgorzatą Karoliną Piekarską, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 2b. Pani Małgorzata jest dziennikarką oraz autorką wielu książek dla młodzieży i dorosłych. Niedawno wydała książkę pt. „Syn dwóch matek", którą napisała wspólnie z ojcem, również dziennikarzem. W książce opisuje historię swojej rodziny. Nawiązuje w niej do wydarzeń drugiej wojny światowej - przymusowego wysiedlanie ludności Zamojszczyzny i porywania dzieci polskich przez Niemców. Pani Małgorzata od dawna pasjonuje się genealogią swojej rodziny by zachować pamięć o swoich przodkach. I właśnie tą swoją pasją starała się zarazić młodzież w czasie spotkania.

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

27 kwietnia 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny pt."Sleeveface, czyli moje zdjęcie z książką".
Komisja konkursowa w składzie: I. Przybysz, I. Nowakowska i B. Szczepańska zdecydowała się nagrodzić wszystkich uczestników konkursu.
Kartę podarunkową do pizzerii w Lubrańcu otrzymali:

 Aleksandra Rudzka (kl. 1a)

 Adżelika Siekacz (kl. 1a)

 Weronika Wąsikowska (kl. 1a)

 Norbert Wróblewski (kl. 1a)

 Paulina Brzezińska (kl. 2a)

 KingaWachowicz (kl. 2a)

Natomiast nagrodę w formie „Niepytajki" komisja przyznała Joannie Marciniak z kl. 2b i Sarze Maciejewskiej z kl. 1a. „Niepytajkę" otrzymała też cała klasa 1a za aktywne włączenie się w przedsięwzięcie organizowane przez bibliotekę szkolną. Aż pięcioro uczniów z tej klasy wzięło udział w konkursie.

Szkolny Dyskusyjny Klub Książki

Szkolny Dyskusyjny Klub Książki (SZDKK) tworzą nauczyciele naszej szkoły. Pierwsze spotkanie miało miejsce 21 kwietnia 2017 roku w czytelni biblioteki szkolnej i było poświęcone książce Moniki Szwai pt." Matka wszystkich lalek". Mamy nadzieję, że do grona klubowiczów dołączą też nasi uczniowie. CZEKAMY NA WAS!!!

Prace zgłoszone do Konkursu fotograficznego „Sleeveface, czyli moje zdjęcie z książką"

Uwaga!
Zaproszenie do udziału w konkursie fotograficznym
„Sleeveface, czyli moje zdjęcie z książką”, którego organizatorem jest biblioteka szkolna ! Bierzcie udział - bądźcie kreatywni!

Spotkanie z poetką Małgorzatą Pietrzak

16 marca 2017 roku w naszej szkole gościliśmy panią Małgorzatę Pietrzak - autorkę wielu tomików poezji a także absolwentkę naszego liceum. W trakcie spotkania pani Małgorzata podzieliła się refleksjami na temat swojej twórczości i zaprezentowała kilka wierszy. Chętnie też odpowiadała na pytania zadawane przez młodzież. Spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie liceum i szkoły zawodowej przebiegało w miłej atmosferze.

Przyjdź! Wypożycz! Przeczytaj!

W "kąciku ciekawej książki" pojawiły się kolejne nowości książkowe.

Statystyka wypożyczeń
za I półrocze roku szkolnego 2016/2017

Klasa  Liczba wypożyczonych książek  Średnia wypożyczeń na 1 ucznia
 1a 98  3,8
 2a 78  4,6
 2b 82  4,8
3a 48 4,8
3b 79 4,2
RAZEM 392 4,4

Nowości wydawnicze

Serdecznie zapraszam do odwiedzania biblioteki szkolnej. W „Kąciku ciekawej książki" pojawiły się nowe pozycje, które cieszą się dobrą opinią czytelników.

„Co pamiętasz ze swoich lektur?"

W środę 21 grudnia 2016 roku na długiej przerwie w bibliotece szkolnej odbyła się druga edycja minikonkursu czytelniczego pt. „Co pamiętasz ze swoich lektur?" Pierwszoklasiści odpowiadali na pytania dotyczące „Dziejów Tristana i Izoldy", natomiast uczniowie klas II i III musieli wykazać się znajomością „Makbeta" W. Szekspira. Akcja czytelnicza cieszyła się zainteresowaniem młodzieży. Do udziału w zabawie czytelniczej zachęcały konkursowe nagrody: kubki z nadrukiem, długopisy i słodycze.

Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych

10W październiku każdego roku jest na całym świecie obchodzone Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Święto to zostało zainicjowane w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Z początku było obchodzone w ostatni poniedziałek października, a od 2008 roku biblioteki świętują przez cały miesiąc. W tym roku tematem przewodnim święta było hasło: "Learn toDecodeYour World" co oznacza "Ucz się, aby rozszyfrować swój świat". Nasza biblioteka również włączyła się w obchody, podejmując działania wzakresie popularyzacji zainteresowań książką i promocji czytelnictwa.

W październiku w bibliotece szkolnej odbył się minikonkurs czytelniczy z nagrodami – „Co pamiętasz z lektur szkolnych?", w którym wzięli udział uczniowie z różnych klas. W „Kąciku ciekawej książki" pojawiły się nowe pozycje, cieszące się zainteresowaniem młodzieży i nauczycieli. Gazetki ścienne przygotowane na korytarzu szkolnym informowały o święcie a także skłaniały do refleksji nad czytaniem, zachęcały do czytania i udowadniały, że warto! Aby osłodzić wizytę w wypożyczalni, na każdego czytelnika wypożyczającego książkę z biblioteki czekała słodka niespodzianka.